Zrub Cabanka

Zrub Cabanka

Zrub CabankaNeďaleko Kordíckeho sedla v Kremnických vrchoch sa nachádza zrub Cabanka, ktorý slúži ako turistická útulňa. Dostanete sa k nemu za necelých 10 minút z Kordíckeho sedla, ak sa vydáte smerom do sedla Tunel po modrej cyklistickej trase. Zrub poskytuje pomerne komfortné ubytovanie vo vlastných spacákoch s karimatkou. K dispozícii je aj otvorený krb. Vstup do zrubu je zo zadnej strany. Vo vnútri sa nachádzajú 3 miestnosti na prízemí a ďalšie 2 v podkroví.

Na prízemí nájdete malý skladík s nachystaným drevom a veľkú miestnosť so sedením a krbom. Nájdete tu taktiež zopár drobností na varenie. V celom objekte sa nenachádzajú žiadne postele ani prične. Spať je možné na zemi na karimatke vo vlastnom spacáku. Pred zrubom sa nachádza aj malá terasa a prístrešok.

Počas návštevy v júni 2015 bolo v zrube čisto, bez odpadkov a zápachu (dúfam, že to tak zostane aj naďalej). Ak použijete nachystané drevo, nachystajte ďalšie do skladíka vo vnútri. Voda by sa mala nachádzať v blízkosti.

Zrub CabankaZrub CabankaZrub Cabanka

Zrub CabankaZrub Cabanka

Zrub CabankaZrub CabankaZrub Cabanka

 

Poloha zrubu Cabanka na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=19.00820&&lat=48.76732&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}

2 thoughts on “Zrub Cabanka”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *