Útulňa Drina

Útulňa Drina pod Čergovom

Útulňa DrinaĎalšou útulňou v pohorí Čergov, pod vrcholom Čergov, je staršia, ale udržiavaná útulňa Drina. Aj keď sa v jej blízkosti nachádza chata s posteľami a potrebným vybavením, určite má táto útulňa svoje čaro.

Jedná sa o staršiu drevenú útulňu s odhadovanou kapacitou 4-5 miest. Vonkajší plášť tvorí lepenka, čo hovorí o kvalite a skúsenostiach tvorcov. V základnej výbave nájdete piecku, stôl, stoličky a lavicu, občas nejaký ten proviant a karty na zahnanie nudy. Na spanie sú pripravené 2 prične a v blízkosti sa nachádza studnička s výdatným prameňom.

Pre lepšiu orientáciu prikladáme fotografie (vyhotovené 17.7.2011) a mapu. Podrobný popis prístupu je uvedený nižšie.

 

InteriérInteriérInteriér

InteriérPrameň neďaleko útulne

 

Prístup v teréne:

Ak prídete v smere od Bardejova, na vrchole Čergov odbočte v smere šípky (foto 1). Nevydávajte sa po vychodenom chodníku, ale smerom k brezám a neskôr k boroviciam (foto 2). Od borovíc už budete vidieť priesek v smrekovom lese (foto 3). Vydajte sa ním a na jeho konci už uvidíte v pravo útulňu. Určite pomôže aj priložená mapka (foto 4). Prístup k vode je pri útulni vyznačený.

Foto 1Foto 2

Foto 3Foto 4. Autor mapy s GPS trackom: Minikin

 

Poloha útulne Drina na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
21.17046&lat=49.18535&zoom=14&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe><p />
{/source}

2 thoughts on “Útulňa Drina pod Čergovom”

  1. Spätné upozornenie:Voda – Nízke Beskydy a Čergov – CestaSNP.sk

  2. Spätné upozornenie:Voda – Nízke Beskydy a Čergov – CestaSNP.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *