Salaš

Šariš Park – Veľký Šariš

Salaš

Po prejdení prvej náročnejšej etapy Cesty hrdinov SNP z Dukly či v opačnom smere prejdení väčšiny Slovenska až sem do kraja piva Šariš má človek v nohách už slušné kilometre a aj únava sa začína prejavovať. Telo si jednoznačne žiadá dobré jedlo a možno aj nocľah a preto sme minulý týždeň boli pre Vás vyskúšať služby v Šariš parku pri Veľkom Šariši. Síce len tie stravovacie, ale bolo to príjemné prekvapenie avšak je aj čo vyčítať. Prečítajte si článok a posúďte sami.

Po viacerých skúsenostiach môžem povedať, že jedlo je výborné a určite odporúčam miestne tradičné jedlá ako šúľance, tradičné bryndzové pirohy alebo rajcupu či zabíjačkovú klasiku ako hurky (jaternice) a domáce klobásy, na ktoré majú vlastnú výrobu. V ponuke je samozrejme množstvo ďalších jedál a príjemná je samozrejme aj cena, ktorá je pri tejto domácej kvalite vynikajúca.

Terasa salaša

Pivo pochádza z pivovaru hneď za cestou, a tak čapujú miestny Šariš prípadne desiatku od Kozla za veľmi dobré ceny. Slovenská stálica varená v Šariši nemá čím sklamať, ale milovníkov piva ani čím ohúriť, jednoducho dobré pivo s výraznou horkosťou. Ja za seba musím pochváliť obsluhu výčapu, ktorej ďakujem za ukážkove “točenie” piva ako sa vidí v dobrej českej krčme. Vynikajúca rýchlosť, hustá pena, jednoducho dobre načapované pivo, čo s v našich končinách bohužiaľ málokde vidí. Boli sme ale aj trochu sklamaní záujmom obsluhy o nemajetných študentov. Po dopití sme čakali 20 minút kým si obsluha všimla, že máme dopité a zjedené. Nikto sa nás neopýtal, či by sme si ešte niečo  dali. Nikto sa nesnažil uspokojiť našu túžbu po dobrom pive a zopakovalo sa to ešte 2 krát.

Zaujímavosťou areálu je pivovarnícke múzeum, kde nájdete aj odtlačky Smädného mnícha. Do múzea je ale potrebné sa ohlásiť vopred, napríklad telefonicky.

Šariš park je naviac aj penzión s wellness službami a ubytovaním, kde ubytovanie v dvojposteľovej izbe stojí 59€. Pre bežného turistu trochu vyššia cena, avšak jedná sa o pomerne slušný penzión a tiež o ubytovanie v tradičných dreveniciach. Z ponuky wellness po dlhej ceste rozhodne poteší bazén. Viac informácií nájdete na stránkach Šariš parku. Späť na NOVINKY

 

Kontakt:

E-mail: recepcia@sarispark.sk
Tel.: +421 51 747 04 22
Web: www.sarispark.sk

 

Interiér SalašaDreveniceOdtlačky smädného mnícha

 

Poloha Šariš parku na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
21.21328&&lat=49.041&zoom=14&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}

{jcomments on}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *