Rastrové mapy do GPS Garmin

Dúfam, že tento článok bude prospešný pre väčšinu majiteľov mobilných GPS, ktorí vlastnia či už prístroj od Garminu, Magellanu alebo rôzne mobilné telefóny. V článku chcem poukázať na jednoduchý návod tvorby rastrových máp z online podporovaných máp. Výsledný produkt určite pomôže aj pri orientácii počas absolvovania cesty hrdinov SNP. K tvorbe potrebujete len open source program Mobile Atlas Creator, ktorý je voľne k stiahnutiu.

 

Ak Vás titulok zaujal, video návod ako si vytvoriť rastrovú mapu pre navigácie Garmin (Colorado, Oregon, Dakota) nájdete TU (veľká vďaka za tento návod patrí ľuďom z GPSfóra).

Mobile Atlas Creator si môžete stiahnuť na Sourceforge TU.

Po vytvorení je súbor potrebné nahrať do prístroja do zložky Garmin\CustomMaps. Ak zložku CustomMaps vo svojom prístroji doposiaľ nemáte, tak ju jednoducho vytvorte. Jednou z nevýhod je, že Garmin podporuje len zapnutie alebo vypnutie všetkých rastrových máp. Nedajú sa ovládať jednotlivo (viď foto).

Je možné, že Vám CustomMaps vo vašom Garmine nebudú fungovať a vtedy je potrebné si stiahnuť novšiu verziu firmwaru. Aplikáciu na online inštaláciu firmwaru si samozrejme môžte zdarma stiahnuť od výrobcu Garminov TU.

Ak Vás tento článok zaujal a chcete sa dozvedieť ešte viac tak neváhajte, a nahliadnite do témy na GPS fóre. Späť na NOVINKY

Aktivovanie máp v OregoneZobrazenie cykloatlasu CZ/SK so zapnutými bodmi v Oregone 400Vybratá oblasť v Mobile Atlas Creator

 

{jcomments on}

– hlasuj za článok na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *