Live Sledovanie

Predstavujeme nové Live Sledovanie

Live SledovaniePo veľmi úspešnej sezóne 2014, keď sa do Live Sledovania zapojilo až 20 tímov, prichádzame na začiatku sezóny 2015 s novým, vylepšeným Live Sledovaním. Dúfame, že zmeny budú brané pozitívne a oslovia ešte viac cestovateľov k tomu, aby sa počas svojho putovania cez celé Slovensko podelili so svojimi dojmami. Medzi hlavné vylepšenia patria predovšetkým možnosť zasielania fotografií, editácia svojich správ či kontrola prijatia správy ihneď po odoslaní. Ešte stále váhate či sa zapojíte? Tak čítajte ďalej.

 

Čo sa zmenilo oproti predošlej verzii?

Zasielanie správ je možné len pomocou mobilného internetu cez nové webové rozhranie www.spravy.cestasnp.sk

Zasielanie správ pomocou sms-iek nie je možné

Pri zasielaní správ pomocou smartphonu rýchlo určíš svoju polohu (odpadá používanie externých GPS zariadení)

K správam je možné pripájať fotografie priamo z cesty

Hneď po odoslaní správy si vieš skontrolovať, či sa správa naozaj odoslala a zobrazuje sa tvojim priateľom

Správy je možné dodatočne editovať

Správy je možné do 1 hodiny od odoslania vymazať

Ako sa zapojím do sledovania?

Zaregistruj sa na webe CestaSNP.sk (a potvrď svoj email – na použitý email ti dôjde potvrdzujúci email)

Na svojom mobilnom zariadení choď na www.spravy.cestasnp.sk

Prihlás sa pomocou svojich prihlasovacích údajov na CestaSNP.sk

Vyplň základne údaje o svojej ceste a pošli nám email na info(zav)cestasnp.sk so svojim emailom s ktorým si sa zaregistroval na CestaSNP.sk (aspoň 2 dni pred cestou).

Na webe ti pridáme článok s tvojimi správami a môžeš sa vydať na cestu!

 

Kde nájdem podrobné informácie ako správy zasielať?

Pre každého účastníka sme spísali podrobný návod pre zasielanie správ. Odporúčame si ho preštudovať všetkým, čo sa do Live Sledovania idú zapojiť, ešte pred vydaním sa na cestu.{multithumb enable_thumbs=0}

Posledný reedit manuálu 27.6.2015 21:30

Základné pravidlá pri zasielaní správ

Pred samotným štartom je povinné zaslať si minimálne 1 skúšobnú správu, kde si je potrebné overiť polohu zaslanej správy

Počas sledovania je povinné zaslať minimálne 1 správu denne. Na Ceste hrdinov SNP neexistujú miesta, kde by si celý deň nemal internetové pripojenie na tvojom mobilnom telefóne. Ak majú mať správy význam aj pre ľudí, ktorí ich sledujú, tak jedna správa denne je úplne minimum.

Pri určovaní polohy na mobilnom telefóne je nevyhnutné určovať polohu na základe GPS, nie len na základe mobilnej siete (poloha je určovaná s malou presnosťou). Problém s určovaním polohy z mobilnej siete nemusíš vôbec zaznamenať v mestách, naopak v miestach, ktoré sú riedko obývané má určovanie polohy len na základe mobilnej siete veľmi nízku presnosťou. V prípade, že si nie si istý o správnom nastavení určovania polohy v tvojom mobilnom telefóne, kontaktuj nás a poradíme ti.

Ako sa mojim priateľom zobrazia správy po novom?

V prípade, že bude so spravou odoslaná aj fotografia, zobrazí sa spolu so správou a mapou. Fotografiu odporúčame zväčšovať kliknutím pravým tlačidlom a vybratím možnosti otvoriť na novej karte.

 

{multithumb enable_thumbs=1}

 

Našiel si chybu?

Prosím napíš nám na náš email info(zav)cestasnp.sk o každej chybe, ktorú si počas používania objavil. Posunie to celé sledovanie vpred a pomôžeš tak ďalším ľuďom, ktorí sa do Live Sledovania zapoja po tebe.{jcomments on}

Ďakujeme všetkým turistom, ktorí sa zapoja do Live Sledovania!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *