Kráľova hoľa Autor: Lukáš

Núdzová miestnosť na Kráľovej holi

Kráľova hoľa  Autor: LukášKráľová hoľa je vďačný cieľ počas Cesty hrdinov SNP a za vynaloženú drinu pri stúpaní nahor sa často aj veľkoryso odvďačí úžasnými pohľadmi na veľkú časť Slovenska. Je to miesto, kde sa otvoria výhľady na veľký kus Cesty späť a aj Cesty, ktorá ešte len čaká. Nie je ojedinelým javom, že vrchol je vyslovene nepriateľský a silnými nápormi vetra nechce dovoliť pokračovať v šľapaní,  a ani nás nenechá oddýchnuť si a vychutnať si krásny výhľad.

 

Pre prípady, kedy sa treba skryť pred nepriazňou počasia je v budove vysielača vyčlenená malá núdzová miestnosť. Jej vybavenie je jednoduché, jeden pár lavíc a nástenka s informáciami o Kráľovej holi, vysielači a NAPANT-e.

Avšak v núdzi každá pomoc dobrá a v tejto miestnosti sa pri dobrej vôli vyspí 7 natlačených ľudí, na podlahe, samozrejme vo vlastnom spacáku. Vo vysielači taktiež sídli HZS pripravená pomôcť pri zdravotných problémoch.

V spacáku Autor: LukášVo vnútriPamätník

Pohľad na hrebeň Kráľohoľských Tatier

 

Poloha na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
20.14005&&lat=48.88261&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}

{jcomments on}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *