Horský hotel Kráľova studňa Zdroj: www.kralovastudna.sk

Horský hotel Kráľova Studňa

Horský hotel Kráľova studňa Zdroj: www.kralovastudna.skHorský hotel, ktorý nájdete v blízkosti vrchu Krížna vo Veľkej Fatre. Priamo okolo hotela vedie aj trasa Cesty hrdinov SNP a preto  turistom poslúži nielen na ubytovanie ale aj na možný odpočinok, či nabratie vody. V súčasnosti je hotel po kompletnej rekonštrukcii, ktorá bola ukončená v roku 2009.

Hotel sa nachádza v tichom prostredí, pod hrebeňom Krížnej (1574 m n.m.) a Kráľovej studňe (1384 m n.m.), v nadmorskej výške 1300 m n.m. Je prevádzkovaný celoročne a svojimi 3 hviezdičkami uspokojí aj náročnejších zákazníkov. V súčasnosti hotel ponúka ubytovanie v hotelových izbách a turistickej ubytovni. Hotelové izby majú kapacitu 60 lôžok, kde každá izba má vlastné sociálne zariadenia. Turistická ubytovňa je rozdelená do 3 miestností a prichýli 24 ľudí (každá izba po 8 osôb). V izbách sú poschodové postele a uzamykateľné skrinky. Sprchy a WC sú spoločné pre všetkých ubytovaných.

Stravovacie služby sú poskytované v hotelovej reštaurácii, v kaviarni, v zimnej záhrade, či na letnej terase. V turistickej časti hotela je k dispozícii bufet s rýchlym občerstvením.

Potešia vás aj ceny. Za noc strávenú v turistickej ubytovni vo vlastnom spacáku zaplatíte 11 € a za noc v perinách 14 €. Podľa svojho internetového portálu ponúka horský hotel aj prenájom miesta na stan pred hotelom v cene 4 €. V poplatku je zahrnuté aj používanie sociálnych zariadení.

Osobne som zrekonštruovaný hotel ešte nenavštívil, takže neviem zhodnotiť jeho kvality. Bol som v ňom len pred rekonštrukciou, počas nášho prechodu Cesty SNP v roku 2006. Ak máte informácie o ponúkaných službách a ochote personálu prispejte prosím svojimi skúsenosťami do diskusie pod článkom, alebo do fóra.

Telefonický kontakt: 0911 827 079, 0903 827 079

Web: www.kralovastudna.com

2 lôžková hotelová izba. Zdroj: www.kralovastudna.sk Turistická ubytovňa Zdroj: www.kralovastudna.sk

Pohľad na hotel vo večerných hodinách Zdroj: www.kralovastudna.sk Horský hotel Kráľova Studňa Zdroj: www.kralovastudna.sk

Tabuľka pred hotelomHotel pred rekonštrukciou

Poloha HHKS na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=19.04018&&lat=48.87632&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe><p>
{/source}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *