Chata a výhliadka na Čiernej hore

Chatka s výhliadkou na Čiernej hore

Chata a výhliadka na Čiernej horeVeľmi vhodným miestom na prespanie po prvom, resp. druhom dni putovania po Ceste hrdinov SNP (cca 35 km od Dukly) je pre turistov otvorená chatka s vyhliadkovou vežou na vrchole Čiernej hory nad Svidníkom.

Jedná sa o relatívne novú útulňu, ktorá je z pohľadu pútnika nadštandardne dobre vybavená – priamo v útulni sa nachádza veľký krb (je pri ňom aj rošt a myslím, že aj kotlík na varenie), stôl a tri veľké a celkom pohodlné lavičky, na ktorých sa dá veľmi dobre prespať. Okrem toho sú v blízkosti chatky 2 prístrešky s ďalšími stolmi, lavičkami a upravenými ohniskami. Celkovo tak môže v chatke a jej okolí pod strechou pohodlne prespať cca 15 ľudí. Taktiež sa pri nej nachádza 12 metrov vysoká výhliadka, z ktorej je pri dobrej viditeľnosti možné vidieť celé Nízke Beskydy.

Pri našom prespaní sme tam navyše stretli aj skvelého lesníka, ktorý nás pohostil pivkom a asi kilom ražniči – týmto mu veľmi pekne ďakujem Laughing. Bojím sa však, že tento milý  lesník nie je súčasťou stáleho vybavenia tejto na slovenské pomery úžasnej chatky, non-stop otvorenej pre turistov.
Pri chatke sme nenašli prameň.

Chata a výhliadka na Čiernej horeChata a výhliadka na Čiernej hore - interiér

Chata a výhliadka na Čiernej hore - pohľad z rozhľadneChata a výhliadka na Čiernej hore - gril

Chata a výhliadka na Čiernej hore - altánok

Poloha chatky s výhliadkou na mape:
{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?layers=T&lon=21.50827&lat=49.30246&zoom=11&marker=
http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *