Chata Volovec Autor: Ing. Peter Mišovič

Chata Volovec

Chata Volovec Autor: Ing. Peter MišovičChata Volovec sa nachádza v západnej časti Volovských vrchov. Je umiestnená neďaleko skalnatého vrcholu Skalisko, odkiaľ je to k samotnej chate cca 15 minút strmším kopcom nadol po zelenej turistickej značke. Určite ju pri absolvovaní Cesty hrdinov SNP navštívite, či už z dôvodu doplnenia vody alebo prípadného ubytovania.

Chata bola vybudovaná KČT v roku 1933. V 50-tych a 60-tych rokoch bola rozšírená, prebehli úpravy a vybudoval sa vodovod. Koncom 70-tych rokov  ju elektrifikovali. V súčasnosti chatu spravuje Občianske združenie turistov obce Čučma.

Ubytovanie je možné v 2 cenových reláciách. Za 6,60 eur je lôžko v klasickej izbe s posteľnou bielizňou, 4 eurá stojí noc na poschodovej posteli s posteľnou bielizňou (3,30 € bez bielizne) a za 1,7 eura je možné na chate prespať vo svojom vlastnom spacáku v prípade núdze.

V chate je pitná voda. Ak dorazíte v čase, kedy je uzavretá, priamo pred chatou je trubka s kohútikom, z ktorého tečie pitná voda. Na chate ponúkajú aj pivko, ktorého značka sa však často mení. Je možné si zakúpiť aj iné nápoje ako je káva, čaj atď. Vzhľadom na nízku návštevnosť chaty sa pravidelne nevarí. Jedlá sa varia len vopred objednaným skupinám, je však možné si jedlo uvariť z vlastných zdrojov. Pred chatou je ohnisko a viacero drevených stolov s lavicami. Latrína je cca 30 m za chatou.

V mesiacoch júl – august je chata v prevádzke nepretržite. Mimo tohto času býva otvorená len cez víkendy. A to od piatka 17.00 hod. do nedele 16.00 hod.
Aktualizácia 7.7.2016 – chata je opäť v pôvodnej prevádzke.

Telefonický kontakt na správcu – Štefan Tóbis tel: +421 905 107 962

Poloha chaty na turistickamapa.sk

Chata s     prameňom

Prístupová cesta od Skaliska po zelenej značkeVeranda chaty Autor: Ing. Peter Mišovič

Interiér  Autor: Ing. Peter MišovičDrahšie ubytovanie  Autor: Ing. Peter Mišovič

Poschodové postele  Autor: Ing. Peter Mišovič

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *