Chata Rita (Autor: Tomaš Trstenský)

Chata Rita Čuntava

Chata Rita (Autor: Tomaš Trstenský)V Slovenskom raji, blízko chodníka Cesty hrdinov SNP, ale pritom nenápadne v neznáme stojí chata Rita – Čuntava. Z chodníka treba odbočiť a zbehnúť päťsto metrov na juh na kraj poľany Čuntava, aby sme sa k nej dostali. Ale táto, horská chata, za to rozhodne stojí. Romantiku návštevník okúsi už pri hľadaní správnej cesty a bude to pokračovať svietením lampášmi a životom bez elektriny, teplej vody či moderných toaliet, vitajte v minulosti, na chate, kde sa zastavil čas.

Prevádzkovateľom chaty je Klub slovenských turistov vďaka čomu je chata prístupná celý rok a za veľmi priaznivé ceny, len treba vopred zarezervovať miesto. Kapacita je 30 lôžok v šiestich rôznych izbách s vlastným vykuroIzba v s pecíkom (Autor: Tomaš Trstenský)vaním. Použitie vankúšov a prikrývok s posteľným prádlom je zahrnuté v cene 4€ za noc a pre členov KST naviac platí zľava 20%. K chate prislúcha aj altánok s ohniskom pre večerné posedenie pri ohni a taktiež ihrisko a hojdačky, v nepriazni počasia sa dá využiť spoločenská veľká miestnosť/jedáleň.

Kuchyňa Autor: Tomáš TrstenskýDrobnou nevýhodou je, že sa na chate nevarí, ale k dispozícii je vybavená kuchyňa pre prípravu jedla z vlastných zásob. A keďže sa jedná o poctivú horskú chatu, nenájdete tu ani elektrinu, ale len romantické lampáše a latríny dvojičky.

 

 

 

Kontakt:
chatárka Alenka Nezbedová: +421 915 666 519
chatár Igor Matejzel: +421 904 622 275

 

Poloha chaty Rita na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
20.254750&&lat=48.842650&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *