Chata Lajoška

Chata Lajoška

Chata LajoškaPríjemná chata, ktorá sa nachádza na hlavnom hrebeni Slovenského Rudohoria, priamo na ceste hrdinov SNP, neďaleko Košíc. Určite odporúčam zastaviť sa tu aspoň na dobre chladenú kofolu či pivko, ktoré majú za normálne ceny.

Prvá útulňa stála na tomto mieste už v roku 1914. V súčasnosti patrí chata Klubu turistov mesta Košíc. Otvorená je celoročne a poskytuje ubytovanie a stravovanie nielen členom spomínaného klubu a Klubu slovenských turistov, ale aj širokej verejnosti. Chata stojí na hornom okraji strmej lúky vo výške 908 m n.m. pod vrcholom Prednej holice (948 m n.m.).

 

Samotná chata ponúka ubytovanie na 34 posteliach, ktoré sú rozdelené do dvoch 5-posteľových, troch 4-posteľových, jednej 3-posteľovej a jednej 9-posteľovej izby.

Pred chatou sú drevené sedenia a niekoľko ohnísk. Ak by ste si chceli posedieť v chate, je vybavená barom a spoločenskou miestnosťou s krbom, v ktorej je možnosť sušenia mokrých vecí. Chata ponúka aj varenú stravu.

 

Telefonický kontakt na chatu: +421 908 445 881
Web: www.lajoska.sk

Poloha chaty na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
21.07873&&lat=48.76391&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}

 

Spoločenská miestnosťSpoločenská miestnosť

Vstupná bránaBufet s plagátom CestaSNP.sk

Miestny tiger pred chatou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *