Chata Encián

Chata Encián

Chata EnciánMalá neznáma chata v pohorí Čergov, ktorá poskytne útočisko v prístrešku, na verande a v šope. Samotná chata je vo vlasnícte štátnych lesov a je uzamknutá. Nachádza  sa takmer priamo na ceste hrdinov SNP neďaleko Bukového vrchu v pohorí Čergov na východe Slovenska (viď mapa).

 

Šopa neďaleko chaty ponúka pomerne luxusné ubytovanie pre 4 osoby vo vlastnom spacáku s karimatkou. Spať je možné na povale šopy, prípadne v čase núdze aj na jej podlahe, kde však počas našej návštevy boli nahádzané plechovky od piva a naukladané drevo. Podľa informácií od domorodca tam bolo v minulosti seno.

V čase núdze sa dá vyspať aj na zastrešenej verande samotnej chaty. V pohode sa tam vyspia 2 ľudia. Pri chate sa taktiež nachádza prístrešok spolu s ohniskom a 2 latríny.

Neďaleko sa nachádza prameň, na ktorý sa ale nedá spoliehať! V čase našej návštevy bol takmer vyschnutý. Poloha prameňa je viditeľná na mape neďaleko chaty.

Šopa pri chatePrístrešok pri chate

Interiér šopy. Na povalu vedie rebrík.Veranda chaty

Poloha chaty Encián a prameňa na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=
21.1732&&lat=49.197&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *