Nová podoba chaty Čergov (november 2010)

Chata Čergov

Nová podoba chaty Čergov (november 2010)V ľudoprázdnom pohorí Čergov pod vrcholom Čergov stojí chata Čergov, ponúkajúca ubytovanie ako aj prístrešok v časoch nepriazne počasia s barom a kuchyňou. Chata je jedinou zástupkyňou horských chát v tomto pohorí. Chata má už dlhú tradíciu a kedysi dávno začínala ako útulňa, neskôr sa ju prešovský turisti snažili zveľadiť, a za pomoci armády, teda miestnych posádok, sa za jeden mesiac prác podarilo postaviť túto chatu.

Chata sa nachádza v sedle Čergov, pod rovnomenným vrcholom kam prichádzajú značky z viacerých dolín. Ubytovacia kapacita 40 miest je rozdelená do 2, 3, 4 a 6 lôžkových izieb s cenou ubytovania pohybujúcou sa okolo 8 € v závislostí na sezóne. Nejedná sa o žiadny luxusný horský hotel, ale za priaznivý peniaz má turista vykúrenú spoločenskú miestnosť s barom, miesto kde sa dá umyť a prespať.

Dnešný majitelia sa o chatu patrične starajú a snažia sa aj postupne rekonštruovať, avšak pri umiestnení chaty v tak ľudoprázdnom pohorí akým je Čergov, nie je div že všetko trvá pomaly. Ďalšou dôležitou skúsenosťou od Vás čitateľov je nutnosť rezervovať sa telefonicky vopred nakoľko sa stáva že je chata opustená a zamknutá.

Kontakt na chatu:

E-mail: chatacergov(zavináč)jankaaspol.sk
Tel.: +421 910 281 693

 

Chata     Čergov r. 2004Chata Čergov r. 2006

Nová podoba chaty Čergov (november 2010)Chata Čergov. Foto: wlacho

 

Poloha Chaty Čergov na mape:

{source}
<iframe style=’width:550px; height:300px;’ src=’http://embedded.freemap.sk/?
layers=T&lon=21.18463&lat=49.17777&zoom=13&marker=http://cestasnp.sk/images/sipka_5.png,32,32,-16,-32‘ scrolling=’no’ marginheight=’0′ marginwidth=’0′ frameborder=’0′></iframe>
{/source}


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *