Cesta SNP

Cesta SNP so štastným koncom

Cesta SNPS myšlienkou absolvovať cestu SNP som sa začal pohrávať počas vysokej školy, keď som spoznal Kuba alias Solinko (stačí si všimnúť, kto tvorí tuto stránku :)). Neprišlo mi to nejako zaujímavé až dovtedy, kým som si cestu nespojil s vyšším cieľom alebo ideálom, tak ako aj väčšina ľudí, ktorí sa vydajú na cestu SNP 🙂 Potom som stretol Katku. Úžasnú mladú ženu, ktorá sa stala mojou priateľkou.

Aj jej túžbou bolo absolvovať cestu SNP, ešte skôr ako sme sa spoznali. V lete 2015 po ukončení našich štúdií a hľadaní ďalšej kapitoly života, sme sa bez veľkého plánovania rozhodli vydať na červenú turistickú značku. Veľkým šťastím, tak ako sme neskôr zistili, bolo minimum vybavenia a teda pomerne ľahké ruksaky a tiež výborné počasie, ktoré nás, až na pár daždivých momentov, sprevádzalo celú cestu. Putovali sme my Tomáš a Katka, alias Rohlík a Buchtička a na viac ako týždeň, nielen cez hrebeň Nízkych Tatier, sa k nám pridali Majko a Zuzka alias Veľký otlak a Severka.

{multithumb enable_thumbs=0}Cesta SNP

Cesta SNP

Začali sme na Dukle a cestou na Devín sme si prešli takmer cez všetko, čo takáto dlhotrvajúca cesta môže ponúknuť. Obrovské mozole (že Majko), hlad i neskutočne dobré jedlo v podobe Vifonu, smäd , vyčerpanie, úžasné východy a západy slnka, stretnutie s priateľmi i novými známymi (pozdravujeme najmä Milana 🙂 ), s medveďom i rojmi komárov, najlepšieho prístrešku na svete (často jediného v okolí), spania pod hviezdami a tak podobne ako mnohí pred nami a po nás. Zistili sme čo sme už predtým vedeli :), že Slovensko je naozaj nádherná krajina, ktorá na tak malom kúsku zeme ponúka veľké množstvo rozmanitosti.

Cesta SNP

Cesta SNP

Čo bolo v našom prípade najdôležitejšie, cesta nám ponúkla možnosť spoznať jeden druhého v bežných i často extrémnejších situáciách každého dňa až do špiku ľudskej osobnosti. Teda ak sa vrátime k vyššiemu ideálu, pre ktorý sme sa rozhodli absolvovať cestu hrdinov SNP, v mojom prípade to boli zásnuby. Katka však o tom, čo si so sebou na tejto ceste nesiem nevedela a ani možnosti v hre „Hádaj na čo myslím“ jej nestačili . A tak sme spolu putovali 32 náročných, ale krásnych dní aj so zastávkami v podobe kúpania, opekačiek s priateľmi dokonca aj vytáčania medu až do cieľa na Devíne. Absolvovanie cesty hrdinov SNP bolo a je nádherným životným rozhodnutým. Tu však na konci cesty pod turistickým rázcestníkom sme sa vydali ešte na dlhšiu, náročnejšiu, ale verím že aj na nádhernú spoločnú cestu životom.  Držte nám palce na novej značke…. Tomáš a Katka…

Cesta SNP

Cesta SNP

Cesta SNP

Cesta SNP

{jcomments on}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *