Ako dopadlo LIVE Sledovanie (2011)

Počas letnej sezóny 2011 sa do LIVE Sledovania zapojilo až deväť skupín či jednotlivcov, ktorí pravidelne zasielali aktuálne správy priamo z terénu. Vďaka technickému zabezpečeniu od Freemap.sk sme tak dokázali sprostredkovávať všetkým čitateľom pocity ľudí putujúcich niekoľko dní až týždňov naprieč Slovenskom a nie len Cestou hrdinov SNP. Taktiež pevne veríme, že dalšia sezóna bude na správy z terénu ešte bohatšia.

 

Tohtoročnú sezónu LIVE Sledovania začal Jakub svojou akciou nazvanou “SKRZ”, kde hlavným cieľom bolo dosať sa z najzápadnejšieho bodu našej vlasti do toho najvýchodnejšieho. Kombinoval rôzne spôsoby cestovania a my sme videli zaujímavú možnosť ako stráviť dobrodružnú dovolenku aj doma.

Po jeho štarte sa začali do LIVE Sledovania zapájať aj účastníci Cesty hrdinov SNP. Prvá dvojka po pár dňoch musela cestu prerušiť a ísť navštíviť lekárov kôli preťaženému a zničenému kolenu. Všetko zlé je na niečo dobré a tak hneď na začiatku nám Pišta a Tóno potvrdili aj naše rady z článku “Balíme sa na Cestu” a odporúčali sa zbaliť čo najľahšie, nebrať stan pretože prístreškov je na ceste dosť (a veľa z nich je zmapovaných vďaka Vám). Pridali ešte jednu radu pre pohodlie, s ktorou sa dá len súhlasiť – vziať si samonafukovačku, ten komfort oproti penovke je neporovnateľný ;).

Ďalší odvážlivec Selafar nezvládol kombináciu samoty a zlého počasia. Po 3 dňoch sa to rozhodol na Cemjate zabaliť. Určite má pravdu, že osamote sa pustiť do takéhoto počinu, je niekoľkonásobne psychicky ťažšie.{multithumb enable_thumbs=0}

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré a práve Jano ako tretí zapojený do LIVE Sledovania to dokázal. Aj touto cestou opäť za tím CestaSNP gratulujeme :). Len čo Jano dorazil na Devín, Slavo vyrazil zas opačným smerom, ale len na Donovaly na kratšiu cestu. Celý prechod bol venovaný pamiatke na jeho starého otca, ktorý prežil 10-dňový pochod smrti Devín – Donovaly. Bol to preňho už druhý ročník a celú trasu zvládol za 10 dní.

A zase sa dostávame do obdobia neúspechov. Peťo s Marošom končia cestu kvôli zdravotným problémom. Cestu predčasne ukončil aj Marián, ktorý sa však úpenlivo držal a snažil sa s vypätím všetkých síl, aby mohol z Donovalov pokračovať ďalej na západ. Marián je ďalší ktorý potvrdil, že stan nie je až tak potrebný a na Čertovici sa ho zbavil aby uľahčil svojim kolenám, bohužiaľ už bolo neskoro…

 

{multithumb enable_thumbs=1}

Veľmi zaujímavý pokus ukázal Stano, ktorý so svojím parťákom Ferom odštartovali až z Novej Sedlice. Fero sa na Dukle oddelil a Stano v kombinácii samoty a ťažkého 25-30 kg batohu to už nedokázal dotiahnuť dokonca. Samota a ťažký batoh sa podpísali aj pod neúspech Michala. Hoc pôvodne plánoval vyraziť s kamarátom, ktorý sa ale nakoniec cesty nemohol zúčastniť. Samota v horách je niečo s čím sa dá len ťažko putovať niekoľko týždňov.

Čo dodať? Asi len zopakujem rady samotných putujúcich a rady z diskusií:

nevyrážajte sami,

správny batoh má mať pod 15 kg,

ak si nájdete parťáka pomocou Akcií tak si spolu pred cestou aj niečo odšľapte,

na Cestu hrdinov SNP sa dobre pripravte. Späť na NOVINKY

 

{jcomments on}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *